Attocube_logo

Attocube Systems jest wiodącym producentem i pionierem rozwiązań nanotechnologicznych w przemyśle i badaniach eksperymentalnych. Firma projektuje i produkuje komponenty i systemy pomiarowe takie jak nano pozycjonery, mikroskopy kriogeniczne i aparaturę analityczną. Wszystkie produkty są wytwarzane w siedzibie firmy w Haar, niedaleko Monachium. Międzynarodowy zespół 150 fizyków, inżynierów, programistów i projektantów produktów ściśle współpracuje od koncepcji po dostawę. 

Firma została założona w 2001 roku jako spin-off z CeNS (Center for NanoScience) na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Profesor Khaled Karraï i jego doktorant Dirk Haft – dwaj wizjonerzy o wyjątkowym duchu przedsiębiorczości i odwadze – opracowali urządzenie do nano pozycjonowania, które może działać w ekstremalnych warunkach, takich jak temperatury kriogeniczne, ultra wysoka próżnia i pola magnetyczne.

Nasze projekty i realizacje

  • Instalacja Niskotemperaturowego achromatycznego obiektywu mikroskopowego, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski
  • Dostawa i instalacja  systemu piezo przesuwów krokowych, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawsk,
  • Instalacja rotatora ultra niskotemperaturowego do chłodziarki rozcieńczalnikowej Triton Oxford Instruments, Akademia Górniczo Hutnicza AGH, Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii, Kraków

ATTOCUBE SYSTEMS AG

Produkty w naszej ofercie

Skontaktuj sie z nami

Zapytaj o produkt

Napisz nam, jakich informacji jeszcze potrzebujesz, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.