Advanced Research Systems, Inc.

ARS_logo_PMS541_542

Advanced Research Systems, Inc. założone w 1986 roku to amerykański producent kriogenicznej aparatury badawczej do pomiarów w niskich temperaturach i polu magnetycznym, skierowanej dla nowoczesnych pracowni nauk ścisłych i technicznych w obszarze fizyki, elektroniki i chemii. Nasze urządzenia są wykorzystywane w najnowocześniejszych zastosowaniach i eksperymentach, począwszy od nauk kwantowych, przez spektroskopię optyczną, spektroskopię Mossbauera, mikroskopię, do pracy w ultra wysokiej próżni, w liniach badawczych promieniowania synchrotronowego i systemach AFM/STM.
Chłodziarka kriogeniczna o obiegu zamkniętym ARS Solvay pracująca w oparciu o napędzany pneumatycznie cykl chłodniczy Gifford-McMahon i chłodziarka kriogeniczna z przepływem cieczy ARS Helitran® stanowią podstawę naszych linii produktów. Obecnie jesteśmy postrzegani jako światowej klasy producent seryjnych systemów kriogenicznych pracujących w zakresie 3K – 800K, ultra stabilnych na poziomie 3nm, ultra wysokopróżniowych na poziomie 10-11mbara i polu magnetycznym do 6T. W oparciu o te technologie oferujemy chłodziarki i kriostaty helowe pracujące w obiegu zamkniętym, kriostaty helowe przepływowe, kriostaty azotowe, kriogeniczne stacje do pomiarów ostrzowych. Istotną rolę naszej oferty stanowią nietypowe rozwiązania kriogeniczne, projektowane i produkowane na podstawie indywidualnych wytycznych, między innymi kriostaty UHV do systemów AFM/STM.
Wszystkie urządzenia są projektowane i produkowane w siedzibie głównej w mieście Macungie w stanie Pensylwania, USA. gdzie odbywa się większość procesów produkcji kriochłodziarek, kompresów helowych i kriostatów, włącznie z obróbką mechaniczną, spawaniem, montażem i okablowaniem.
Firma Advanced Research Systems jest zaangażowana w służenie społeczności badawczej poprzez dostarczanie wysokiej jakości, niezawodnych i najnowocześniejszych systemów kriogenicznych. Koncentracja na elitarnej obsłudze klienta i nieustannym rozwoju produktów umożliwia naukowcom z całego świata osiąganie ich celów badawczych. 

Nasze projekty i realizacje

Nasza firma wspierana przez ARS posiada własne zaplecze sprzedażowe i serwisowe oraz jest dobrze wyszkolona do wspierania klientów i udzielania wskazówek w zakresie doboru sprzętu kriogenicznego, bezpiecznego i właściwego przygotowania miejsca instalacji oraz uruchomienia systemu.

Skontaktuj sie z nami

Zapytaj o produkt

Napisz nam, jakich informacji jeszcze potrzebujesz, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.